Avustralya’yı sessiz tutmanın yolu onları yenmektir.

0

medya

Kızak asla kişisel olmamalı

Avustralya ve Hindistan gibi büyük bir dizide her zaman karşı karşıya gelecektir. Geçmişte çatışmalar yaşandı, serinin final Test maçında çatışmalar yaşanacak ve ilerleyen zamanlarda takımlar tekrar buluştuğunda yüzleşmeler yaşanacak.

Asla değişmeyecek, özellikle de Avustralya söz konusu olduğunda.

Avustralyalılar belli bir şekilde oynarlar. Sahada gerçekten sert oynuyorlar ve bunun büyük bir kısmı kızak yapmak. Yaptıkları bu.

Avustralya’ya karşı pek çok kez oynadıktan sonra, kızağa bineceğinizi kabul etmelisiniz – özellikle de hava sıcak olduğunda ve son derece rekabetçi bir ülkedeyseniz Down Under.

Kazanmak için çaresizler ve kazanmak için oyunun kuralları dahilinde ellerinden geleni yapacaklar – bazen oyunun kurallarında olan ve olmayan şeyleri zorluyor olsalar da.

Benim görüşüm, oyuncuların kişiselleşmeden istedikleri kadar kızak yapabilecekleri yönünde.

Ancak Tim Paine ve Avustralya’nın Sidney’de beşinci günde çok ileri gidip gitmediği konusunda açık bir tartışma olsa da, bu her zaman olacaktı. Bu Avustralya ekibinin öncekilerden farklı olduğu, sahada bir avantaj elde etmek için ellerinden geleni yapmayacakları fikri aptalca.

100’den fazla Test maçı oynadığım için yeterince şanslıyım ve formatın sadece sizin oyununuzu değil, bir kişi olarak sizi her yönüyle test ettiğini söyleyebilirim.

Zihinsel gücünüzü test eder, takım arkadaşlarınız ve rakiplerinizle olan ilişkilerinizi test eder, geliştirme isteğinizi test eder ve kazandığınızda ve kaybettiğinizde davranışlarınızı test eder.

Tim Paine, dördüncü Testte başka bir çatışmaya girerse, Test maçları arasında ne söylerse söylesin tekrar gidecek. Bu onun ve ekibinin DNA’sında, bu yüzden onunla başa çıkmalısın.

Hindistan için bir seri galibiyet bir zafer olur

Kesin olan bir şey biliyoruz: herkes Brisbane’deki bir sonraki Test maçını izleyecek. Maçın etrafındaki heyecan çok büyük olacak.

Avustralya medyasının kaybetmeye başladığında kendi oyuncularını bu kadar çabuk açması oldukça sıra dışı.

Serinin başında Avustralya’ya 4-0 tahmin eden pek çok insan gördüm, özellikle Virat Kohli sadece ilk maçta oynuyordu, ancak Hindistan kendilerini ünlü bir seri galibiyetini garantilemek için pozisyona koydu.

Hindistan için Avustralya’yı susturmanın en iyi yolu onları yenmektir.

Bunu birkaç kez yaptık ve medyanın kaybetmeye başladıklarında kendi oynatıcılarını bu kadar çabuk açması oldukça olağanüstü. Hindistan kazanırsa baskıyı Tim Paine’den ve birkaç kişiden daha fazla hissedecek kimse yok.

Zor olacak çünkü Gabba wicket, Avustralyalıların hız atağına uyacak bir zıplama pisti. Ama Sydney’deki son günde çok cesaret gösterdiler ve aynısı onlara büyük bir şans verecek.

İngiltere, Sri Lanka sıcaklığıyla başa çıkmalı

İngiltere de bu hafta Sri Lanka’da çok zor olacak diziye başlıyor.

Sri Lanka, sıcaklık ve nem nedeniyle gezilmesi çok zor bir yer. Gözlüğünüzle klimalı giyinme odasından çıktığınız anda yoğunlaşma onlara çarpar. Bir tuğla duvara yürümek gibi.

Bu İngiltere takımının spin bowlingin saldırısıyla başa çıkma becerisine sahip olup olmadığı bir şey, ama orada beceri başka bir şey ifade ediyor.

Bu, sıcaklıkla ve birçok kısa ve keskin yağmur aralıklarıyla başa çıkmak için gerekli zihinsel donanıma sahip olmak anlamına gelir.

Yorgunluk sizi çok çabuk etkiler. Sri Lanka’da kramp nedeniyle damlama yapan daha fazla oyuncumuz gördüm.

Zihinsel sağlığınız ve zindelik seviyeniz hayati önem taşır.

2012’de Colombo yüzyılda T20 modundaydım

medya

Sri Lanka’da yarasayı başarmak, başka herhangi bir yerden çok, kişisel olarak makyajınızla ilgilidir.

Mahela Jayawardene ve Kumar Sangakkara, evde vuruş yapmaktan bahsederken beni hep güldürürdü Test maçları.

Buna yatak ve kahvaltı derlerdi. Sabah seansı için yer ayırtıyorlar, her şeyin öğleden sonra ödendiğinden emin olmak için alt kattaki resepsiyona gidiyorlar ve ardından otelin akşamları sunduklarının tadını çıkarıyorlardı.

Temel olarak, turne takımlarının gün geçtikçe solacağını biliyorlardı. Yeterince sabırlı olsalardı, günün geç saatlerinde nakit para alırlardı.

Alastair Cook’un da benzer bir zihniyeti vardı çünkü terlemiyordu. O sadece vuruş yapabilirdi.

Bu benim için işe yaramadı. Birleşik Krallık’ta kışın klimayı açık tutmaktan hoşlanan biriyim, bu yüzden oraya gidip 40-45 derecede oynamak zordu.

2012’de Sri Lanka’da bir asır yapmak için çaresizdim çünkü evde ve her Test ülkesine bir tane yapmak istedim, ancak diğer erkekler gibi saatlerce ve saatlerce sopası yapamayacağımı fark ettim.

Bunu yapmamın tek yolunun oraya gidip T20 kriket oynamak olduğunu kendi kendime söyledim. İhtiyaç duyduğumda savunacağım, ama sadece altı için elimden gelen her topa vurmaya çalışacağım.

Colombo’da işler böyle devam etti ve hala yaptığım 151’in en iyi Test vuruşum olduğunu düşünüyorum.

Bu İngiltere takımı için, her bir bireyin hayal edebileceğiniz en yorucu koşullarda en iyi yöntemini çalışmasıyla ilgili olacak. Bunu yapabilirlerse, açıkça iyi gidecek beceri seviyelerine sahiptirler.

Betway’i ziyaret edin kriket bahisleri sayfa.

Share.

About Author

Leave A Reply