Tüm zamanların en iyi 10 NBA oyuncusunu sıralayın

0

medya

Betway Insider’ın 2020-21 NBA sezonu boyunca ipuçları için NBA seçimleri ve tahminler sayfası.

10. Hakeem Olajuwon

Ödüller: 2x NBA şampiyonu, 2x Final MVP’si, 1994 MVP, 12x All-Star, 2x Yılın Savunma Oyuncusu.

Hiçbir büyük adam, “Hakeem the Dream” gibi elit bir saldırı oyununu kilitleme savunmasıyla birleştirmedi.

Eski Houston Rockets ve Toronto Raptors pivotu, çok sayıda post hamlesi ve imzası olan “Dream Shake” ile tanınıyordu, ancak nadir görülen hız ve güç kombinasyonu onu inanılmaz bir defans oyuncusu ve şut engelleyicisi yaptı.

Hakeem, Rockets’ı 1994 ve 1995 yıllarında arka arkaya şampiyonluklara taşıdı ve burada New York Knicks’ten Patrick Ewing ve Finallerde Orlando Magic’ten Shaquille O’Neal’i daha iyi hale getirdi.

Roketler Sihri tararken Finallerde maç başına ortalama 33 sayı attığı bu ikinci şampiyonluk serisindeki performansı, ona Shaq karşısında 10 sayılık üstünlük sağlıyor.inci bu listede yer.

9. Wilt Chamberlain

Ödüller: 2x NBA Şampiyonu, 1972 Final MVP’si, 4x MVP, 13x All-Star, 100 sayılık oyun.

Chamberlain, NBA tarihindeki en baskın fiziksel güçtü ve bir oyunda şimdiye kadar 100 sayı alan tek oyuncu olmaya devam ediyor – muhtemelen asla tekrarlanmayacak saçma bir başarı.

7ft 1 inç boyunda ve kariyerinin bir noktasında 300 lb’nin üzerinde ağırlığa sahip olan Wilt, 1960’larda ve 70’lerin başlarında rakibinin çoğunun üzerinde yükseldi ve ligde yedi kez gol atıp 11 kez ribaunt yaparak lige liderlik etti.

Chamberlain sahada istediği her şeyi yapabilirdi. 1966-67 sezonunda, bencil olduğu ve sadece kendi sayılarını ve ribaundlarını önemsediği için eleştirilerle karşılaştı. Ertesi sezon, asistlerde lige liderlik eden tek pivot olarak cevap verdi.

8. Kobe Bryant

Ödüller: 5x NBA şampiyonu, 2x Final MVP, 2008 MVP, 18x All-Star.

Bryant, sık sık “Michael Jordan’a en yakın şey” olarak anılır, ki bu onun oyununun çoğunu Chicago Bulls efsanesine göre modellediği göz önüne alındığında, hiç de küçümsenmeyecek bir şey değildir.

Özenli ayak hareketleri ve gözden kaybolan zıplamalarından sert kararlılığına ve acımasız rekabet gücüne kadar Bryant, Jordan istifa ettiğinde NBA tahtının haklı varisiydi.

Kobe, Shaquille O’Neal ile baskın bir ikilinin parçası olarak kariyerinin çok erken bir döneminde üç şampiyonluk kazandı, ancak 2009 ve 2010’da Lakers’ın tartışmasız lideri olarak kazandığı ikisi tartışmasız en etkileyiciydi.

“Black Mamba”, NBA tarihindeki en inanılmaz bireysel performanslardan ikisinin sahibidir – 2006’da Toronto Raptors’a karşı 81 sayılık maç ve 37 yaşında emekli olmadan önce son görünümünde 60 sayılık maç. 2016.

7. Tim Duncan

Ödüller: 5x NBA şampiyonu, 3x Final MVP, 2x MVP, 15x All-Star.

Duncan hiçbir zaman sahadaki en parlak oyuncu olmadı, ancak “Büyük Temel” in sessiz hakimiyeti, 2000’lerin San Antonio Spurs hanedanının örneğini oluşturdu.

1997’de ilk kez seçildikten sonra bir anlık yıldız olan Duncan, 1999’da bir NBA şampiyonu oldu ve 15 yıl sonra beşinci ve son şampiyonluğunu kazandı.

Spurs’un 38 yaşındaki o zaferde hala tartışmasız en iyi oyuncusu olduğu, Duncan’ın uzun ömürlülüğünden bahsediyor ve otuz yılda bir şampiyonluk kazanan sadece iki oyuncudan biri.

Duncan, geniş çapta tüm zamanların en büyük forveti olarak görülüyordu, listedeki bu noktada olduğu gibi, tamamen hak ettiği bir unvan.

6. Gökçe Kuş

Ödüller: 3x NBA şampiyonu, 2x Final MVP, 3x MVP, 12x All-Star.

Bird, NBA’in en büyük hanedanlarından biri olan 1980’lerin Celtics’in yüzüydü.

6ft 9in küçük forvet, Boston’u 1981 ile 1987 arasında yedi yılda beş Final’e çıkardı, üç şampiyonluk kazandı ve yol boyunca art arda üç lig MVP ödülü aldı.

Bird hiçbir zaman sahadaki en atletik oyuncu olmadı, ancak şimdiye kadarki en iyi atıcılardan biriydi, saçma saha görüşüne sahipti ve debriyaj durumlarında her zaman oyununu hızlandırdı.

Şut serileri onun alamet-i farikasıydı ve lig tarihindeki en yetenekli takımlardan birinde oynamasına rağmen, Larry Legend ısındığında takımının yoldan çekildiğinin bir kanıtı.

5. Bill Russell

Ödüller: 11x NBA şampiyonu, 5x MVP, 12x All-Star.

Basketbol tarihinin en büyük galibi olan Russell, Celtics’i 1957 ile 1969 arasında 11 NBA şampiyonluğuna taşıdı.

6ft 10in pivot, olağanüstü bir savunmacıydı, ligde dört kez ribauntta liderlik etti ve her şeyden önce ilham verici bir lider ve nihai takım arkadaşıydı.

Russell ayrıca en büyük rakibi Chamberlain’den biri olan beş MVP ödülü kazandı ve oyunların en önemli olduğu zamanlarda Wilt’i sürekli olarak alt etti.

Finallerde iki galibiyet de dahil olmak üzere playofflarda Wilt’e karşı 6-1’lik bir rekora sahipti ve boğucu savunması çoğu zaman Chamberlain’in şatafatlı istatistiklerini ölümlü seviyelere indirdi.

4. Magic Johnson

Ödüller: 5x NBA şampiyonu, 3x Final MVP, 3x MVP, 12x All-Star.

Magic, şimdiye kadar oynanan en büyük oyun kurucu olan “Showtime” Lakers’ın lideriydi ve – Bird ile birlikte – basketbolun altın çağını başlatan sorumluydu.

6ft 9in’de, Magic’in boyut ve beceri karışımı, ligin 1979’da askere alındığında gördüğü hiçbir muhafız gibi olmadığı anlamına geliyordu.

İlk şampiyonluğunu ve Final MVP’sini çaylak olarak kazandı; yaralı Kareem Abdul-Jabbar için merkeze adım attığı Game 7 performansıyla NBA tarihindeki en ikonik oyunlar arasında yer aldı.

1991’de HIV teşhisi ile yarıda kalan bir kariyeri dört şampiyonluk ve üç lig MVP ödülü daha takip etti.

3. LeBron James

Ödüller: 4x NBA şampiyonu, 4x Final MVP, 4x MVP, 16x All-Star.

Çoğu oyuncu, “Seçilmiş Kişi” lakaplı olarak gözünü korkutur ve henüz lisedeyken Michael Jordan’ın ikinci gelişi olarak adlandırılır.

Yine de LeBron James çoğu oyuncu gibi değil.

Bugüne kadarki 16 yıllık NBA kariyerinde James, formasında 23 numara giyerek ve idolünün başarılarını kovalamak istediğini kamuoyuna açıklayarak Ürdün’le karşılaştırmalar yaptı.

O da bunu yapmaya yaklaştı, dört NBA şampiyonluğu galibiyeti – ilk şampiyonluğu memleketindeki takımına, Cleveland Cavaliers’a getirmek de dahil olmak üzere – ve 2011’den 2018’e kadar arka arkaya sekiz Final maçına çıktı.

Hiçbir oyuncu şimdiye kadar LeBron gibi basketbol IQ ile ezici bir fizikselliği birleştirmedi ve – Lakers ile 2020 şampiyonluğunu kazandığında yavaşlama belirtisi göstermemişse – önümüzdeki yıllarda Ürdün’deki boşluğu daha da kapatabilir.

2. Kareem Abdul-Jabbar

Ödüller: 6x NBA şampiyonu, 2x Final MVP, 6x MVP, 19x All-Star.

Abdul-Jabbar, NBA tarihindeki en yüksek golcü ve oyunun şimdiye kadar gördüğü en durdurulamaz hamlenin yaratıcısıdır.

Kareem’in iki eliyle tutarlı bir şekilde yapabildiği “Skyhook”, 38.387 puanına doğru büyük bir katkı sağladı ve onu görevde otomatik bir kova ve şimdiye kadarki en korkulan debriyaj oyuncularından biri yaptı.

Abdul-Jabbar harika bir golcüden daha fazlasıydı.

NBA’i dört kez bloklar halinde yönetti, bir kez ribaundu, takım arkadaşları tarafından liderlik becerileri nedeniyle “Kaptan” veya “Kaptan” olarak biliniyordu ve takımlarını 20 yıllık kariyerinde zirvede altı şampiyonluğa taşıdı.

1. Michael Jordan

medya

Ödüller: 6x NBA şampiyonu, 6x Final MVP’si, 5x MVP, 14x All-Star, 1988 Yılın Savunma Oyuncusu.

Air Jordan. Airness. MJ. Keçi.

Ürdün sadece şimdiye kadarki en iyi NBA oyuncusu değil, aynı zamanda spor tarihinin en büyük ikonlarından biri.

All-Defansif Birinci Takım’da 10 kez gol atan ve dokuz kez seçilen Jordan, her şeyi sahanın her iki ucunda da yaptı ve ligin gördüğü en amansız rakip oldu.

Beş kez MVP, Chicago Bulls’u sekiz yılda iki üç tur atmaya götürdü ve 1994’te beyzbol oynamak için oyundan kısa bir süre ayrılmasaydı ve 1998’de şampiyon olarak emekli olsaydı daha da fazla ünvan kazanabilirdi.

Ürdün, 15 yıllık kariyerinin neredeyse tamamı boyunca NBA’in yüzüydü ve Washington Wizards’la son görevinin bitiminden 17 yıl sonra, herkes hala Mike gibi olmaya çalışıyor.

Betway’i ziyaret edin NBA bahisleri sayfa.

Share.

About Author

Leave A Reply