2021’in ve tüm zamanların en iyi NBA oyun kurucuları

0

medya

Betway Insider’ın 2020-21 NBA sezonu boyunca ipuçları için NBA seçimleri ve tahminler sayfası.

Şu anda NBA’de oynayan en iyi oyun kurucu kimler?

Şu anda NBA’de oynayan en iyi oyun kurucuları arasında sayılan birkaç oyuncu var.

Stephen Curry of the Golden State Warriors, NBA tarihinin en büyük şutörlerinden biri olan üç kez şampiyon ve iki kez MVP’dir.

Ocak 2021’de Curry efsanevi Reggie Miller’ı geçerek lig tarihinde yapılan üç sayılık atışlarda her zaman ikinci oldu.

Curry uzun yıllardır NBA’in en iyilerinden biri olsa da, Luka Doncic of Dallas Mavericks, birçok kişinin bu pozisyonda en iyisi olduğuna inanan, gelecek vadeden bir yıldız.

21 yaşındaki Sloven oyuncu, NBA kariyerine şutör olarak başladı, ancak 2019-20’den beri Dallas’ın başına geçti.

2020’de ilk kez All-Star seçildi ve aynı zamanda All-NBA First Team’i yaptı.

Damien Lillard Portland Trail Blazers’ın en iyi oyun kurucuları arasında yer alıyor.

Lillard uzun zamandır harika bir oyuncu olarak görülüyordu ancak son yıllarda oyununu yeni seviyelere taşıdı ve 2019-20’de sayı, asist ve üç sayılık yüzdeyle kariyerinin zirvelerine ulaştı.

Kyrie Irving of Brooklyn Nets, NBA’deki en iyi oyun kurucuları arasında yer alan bir başka oyuncu.

Altı kez All-Star, 2016’da Cleveland ile şampiyonluğu kazandıktan sonra yıldızlarla dolu Nets kadrosuyla ikinci bir NBA şampiyonluğu arıyor.

Bu kategoriye alınabilecek diğerleri Ben Simmons Philadelphia 76ers’ın Chris Paul Phoenix Suns’ın Russell Westbrook Washington Sihirbazları ve Ja Morant Memphis Grizzlies’den.

NBA tarihindeki en iyi oyun kurucuları kimler?

Tüm zamanların en büyük NBA oyun kurucusu, yaygın olarak Magic Johnson1979-1996 yılları arasında Los Angeles Lakers’ta 13 sezon oynayan.

İlk kez 1979’da seçildikten sonra, Johnson çaylak sezonunda bir şampiyonluk ve Final MVP Ödülü kazandı ve 1980’ler boyunca dört yüzük daha kazandı.

6ft 9in çerçevesi, Johnson’ın boyutu ve becerileriyle normalde daha küçük oyuncular için ayrılmış bir pozisyonda hakim olmasına yardımcı oldu ve onu NBA’de şimdiye kadar görülen en büyük üçlü-çift tehditlerden biri yaptı.

Oscar Robertson aynı zamanda lig tarihinin en büyük oyun kurucularından biri olarak bahsedilmektedir.

Johnson’a benzer şekilde, Robertson bir oyun kurucu için uzun boyluydu ve 1962’de tüm bir sezon boyunca üç kat ortalamasını alan ilk oyuncu oldu.

Robertson, 1971’de Milwaukee Bucks ile yalnızca bir NBA şampiyonluğu kazandı, ancak All-NBA First Team’in dokuzuncu üyesi olan 12 kez All-Star oldu ve 1964’te MVP seçildi.

Robertson ve Johnson dışında birçok kişi Steph Curry şimdiye kadarki en büyük oyun kurucuları arasında olmak.

Curry’nin kariyer istatistiklerinden bazıları Johnson ve Robertson’ınkini gölgede bırakıyor, ancak her ikisinden de daha az kariyer ödülü var – bunun değişmesi için zaman olsa da.

John StocktonUtah Jazz için 19 sezon oynayan oyuncu, aynı zamanda NBA tarihinin en iyi oyun kurucularından biridir.

10 kez All-Star, Jazz’ı 19 sezonun her birinde playofflara götürdü ve tüm zamanların NBA rekorlarını hem asist hem de top çalma konusunda geniş farkla elinde tuttu.

Isiah Thomas Detroit Pistons’u 1988-89 ve 1989-90’da Final MVP’sini de kazandığında arka arkaya şampiyonluklara götüren bu pozisyonda şimdiye kadarki en iyiler arasında yer aldı.

Thomas dakikalar, sayılar, asistler ve top çalmalarla Pistons’un tüm zamanların lideri olmaya devam ediyor.

Bu konuşmada ele alınan başka bir oyuncu Jerry batı, 1960’larda ve 70’lerde Los Angeles Lakers için baskın bir güç olan.

West, 1970’te skorda lige liderlik etti, 1972’de asist yaptı, 14 kez All-Star ve 10 kez All-NBA First Team üyesi seçildi.

Tek şampiyonluğunu 1972’de kazandı ve bundan üç yıl önce kaybettiği bir çabayla Final MVP’sini kazandı.

West öyle bir NBA efsanesi ki, ligin logosunda yer alan onun silueti.

Betway’i ziyaret edin NBA bahisleri sayfa.

Share.

About Author

Leave A Reply