Adesanya v Blachowicz oranlar ve tahminler

0

Burada Guy Giles’ın en iyi UFC 259’da İsrail Adesanya – Jan Blachowicz için UFC seçimleri. En büyük dövüşlerin tüm seçimleri için Betway Insider’ı ziyaret edin.

Adesanya v Blachowicz oranları:

İsrail Adesanya, cumartesi günü Jan Blachowicz ile yüzleşmek için hafif ağır siklete adım atarken aynı anda iki şampiyonluk elde etmek için UFC tarihinde sadece beşinci dövüşçü olmayı teklif ediyor.

Orta sıklet şampiyonu, karma dövüş sanatları kariyeri boyunca durdurulamaz oldu ve UFC’deki dokuz galibiyet dahil olmak üzere mükemmel bir 20-0 rekoru topladı.

185 kilo kemerini Robert Whittaker’a karşı galibiyetle birleştirdiğinden beri, ‘The Last Stylebender’ unvanını iki kez savundu ve son dövüşünde Paulo Costa’yı göndermeden önce Yoel Romero ile mesafe kat etti.

İlk kez MMA’da 205 lb’ye kadar hareket ediyor, ancak bu, Adesanya’nın daha büyük bir rakiple karşılaştığı ilk zamandan çok uzak.

Yeni Zelandalı, 80 dövüş kickboks kariyeri boyunca 220 lb’de birkaç dövüş de dahil olmak üzere birçok kez daha yüksek bir ağırlıkta savaştı.

Bu, şimdiye kadarki örnek rekoruyla birleştiğinde, Adesanya’nın Las Vegas’a gittiğini açıkça görüyor. favori.

Hafif ağır siklet şampiyonu Blachowicz’in bundan etkilenmesi pek olası değil.

Ağır vuruş yapan Pole, kariyeri boyunca, özellikle de ilk altı maçında dört mağlubiyetle başlayan UFC görevi sırasında, olasılıklara meydan okudu.

O zamandan beri Blachowicz, Eylül ayında Dominick Reyes karşısında boşalan 205 kilo şampiyonluğunu elde eden son dördü de dahil olmak üzere son dokuzunun sekizini kazandı.

Cumartesi günkü şampiyon v şampiyon yarışmasına güçsüz.

Adesanya v Blachowicz tahmini:

Bu dövüşün anlatısı, tekniğe karşı güç.

Adesanya, UFC’de rakipsiz olan her açıdan mesafeyi ve vuruşu kontrol etme yeteneği ile spordaki en yetenekli grevcilerden biridir.

Ayak hareketleri ve baş hareketleri onu vurması zor bir hedef haline getirdiğinden, savunma yeteneği de benzer şekilde etkileyicidir.

Vurulduğunda, en kötü hasarı ortadan kaldırmak için şutlarla iyi yuvarlanma eğilimindedir ve Blachowicz’in ‘Polonya gücünden’ kaçınmak için tüm bu becerilere yerinde ihtiyacı olacaktır.

Hafif ağır sıklet şampiyonu, kariyerinin son aşamalarında son beş maçında dört KO dahil olmak üzere ayağına ciddi hasar verdi.

Yine de Blachowicz’in tek boyutlu bir savaşçı olduğunu düşünmeye aldanmayın.

Gazinin jiu-jitsu’da siyah kuşak sahibi ve her yönden sağlam bir güreşçidir ve büyüklüğü, cumartesi günü gerçekleşen herhangi bir boğuşma borsasına hakim olabileceği anlamına gelir.

Bununla birlikte, benzer şekilde, Adesanya boğuşma becerilerine sahiptir ve bu durumlardan kaçınmak için IQ ile mücadele eder, bu dövüşün büyük çoğunluğu muhtemelen ayaklarda gerçekleşecektir.

Bu nedenle, boyut farkı göz önüne alındığında bile Adesanya’nın arkasına bakmak zor.

‘The Last Stylebender’, Costa’ya son dövüşünde kolaylıkla daha büyük bir adam gönderdi ve Blachowicz, ağırlıkta bir adım daha atarken, grevleri herhangi bir tehdidi ortadan kaldıracak kadar iyi.

Pole, Costa kadar kolay pas geçme olasılığı yüksek değil, ancak Adesanya, vuruşları için sık sık bir yuva bulacak ve rakibini beş turda birbirinden ayırabilecek.

Adesanya kararla kazanacak

Betway’i ziyaret edin UFC bahisleri sayfa.

Share.

About Author

Leave A Reply