Anderson’ın zekası Broad’a baskı yapıyor

0

medya

İngiltere’nin ilk Test zaferi tarihi değil

İngiltere’nin ilk Test maçını kazanması harika – gerçekten sağlam bir performans sergilediler ve seriyi güzel bir şekilde kurdular.

Ama bu bir ‘atışı kazan, Test maçını kazan’ türünden bir wicket’ti, bu yüzden birinci ve ikinci günlerde iyi vuruş yapmak ve Hindistan’a oyunu kazanma şansı vermek, hayal gücünün herhangi bir esasına göre tarihsel değildir.

Önce Hindistan vurmuş olsaydı, bence tahtaya benzer bir şey koyabilirlerdi. İngiltere ikinci vuruş yapıp oyunu kovalayabilir miydi? Çok emin değilim.

İkinci Test için benzer bir kalenin hazırlanıp hazırlanmadığını merak ediyorum, çünkü aynı senaryo ise çok üzücü olurdu – atışı kazanın ve maçı kazanın.

İngiltere’den hiçbir şey almak istemiyorum, bu büyük bir zafer. Ama bence tarihinin en büyük galibiyetlerinden biri olduğu hakkında konuşmak, yazı tura atmasıyla çok fazla yardım verildiğini düşünürsek biraz fazla.

Joe Root inanılmaz bir rol modeldir

Zak Crawley, Dan Lawrence ve Ollie Pope, Root’un beynini seçmeli çünkü bir daha asla böyle doğal bir spin oyuncusuyla oynamayabilirler.

Joe Root için mesele şimdi bu olağanüstü formda para kazanmakla ilgili.

Form gelip gidebilir, kariyerinin bir aşamasında düşüşler yaşayacaktır, bu yüzden kırışıkta çok harika hissederken sadece koşulara yığılmak istersiniz.

Yanında bir dizi genç oyuncu varken, böyle performans göstermesi de o kadar parlak ki.

Zak Crawley, Dan Lawrence, Ollie Pope gibileri onu yakından izlemeli – nasıl pratik yaptığını ve bir oyuna nasıl hazırlandığını.

Umarım beynini seçerler çünkü bir daha asla böyle doğal bir spin oyuncusuyla oynamayabilirler.

Üç kıta altı Test maçında 600’den fazla tur attı, bu yüzden açıkçası, disiplini üzerinde tam bir hakimiyete sahip.

Jimmy Anderson küresel bir süperstar

Root’un vuruş hakkında konuştuğunu duyduğunuzda, yaptığı şeyin kesinlikle üstünde olduğu açıktır ve aynısı bowlingiyle Jimmy Anderson için de geçerlidir.

Nerede bowling oynayacağını biliyor, uzunluklarını ve çizgilerini biliyor ve bunları nasıl teslim edeceğini biliyor.

Anderson’ın ilk Test’teki performansı sürpriz olmadı – 2012’de Hindistan’da kazandığımızda o da yaptı.

Oyununu kıta altı koşullarında çalışabilecek şekilde dönüştürdü ve şimdi her koşulda teslimat yapabilen, küresel olarak tanınan bir yıldız.

Kariyerinizin sonunda, oynadığınız her ülkede performans sergileyebilecek bir oyuncu olarak hatırlanmak istersiniz. Sanatınızda ustalaştıysanız, her ülke tarafından daha büyük bir ışıkta hatırlanırsınız.

Elbette, Ashes kriket İngiltere’de çok önemli ve Anderson bu kutuyu işaretledi. Ama Hindistan’a gidebilir ve Kızılderililer ne kadar iyi olduğunu hatırlar, Güney Afrika’da büyük saygı görür, Karayipler’de, Yeni Zelanda’da ve diğer her yerde aynı. Ve İngiltere’de ne kadar iyi olduğunu biliyoruz.

Bir teknik nokta, Anderson’ı diğerlerinden ayırıyor.

Karşılaştığım iki bowling oyuncusu vardı, top ters sallanmaya başladığında hangi yöne inanılmaz derecede iyi hareket edeceklerini gizleyebileceklerdi: Anderson ve Zaheer Khan.

Teslim noktasına kadar elleriyle sakladıkları için topun hangi yöne gideceğini hiç bilmiyordum.

Anderson bunu ağlarda, Zaheer Khan ise Test maçlarında yapardı.

Her zaman topu teslim noktasına kadar izlerdim, hangi yöne sallayacağını anlamaya çalışırdım ve karşılaştığım diğer her bowling oyuncusu bana bir ipucu verdi.

Top ters savurmaya başladığında, ustaca aldatmacaları nedeniyle Anderson’a ve daha önce Zaheer Khan’a karşı daha da az ipucuna sahip olursunuz.

Broad’un Hindistan’da bir miras yaratmak için son şansı

Anderson oynadığı her ülkeyi fethederken, Stuart Broad’un yapmadığı tek şey Hindistan’da performans sergilemek.

Rekoru – altı maçta ortalama 54 olan 10 kaleci – hiç de muhteşem değil.

medya

Anderson ve Broad inanılmaz bir ortaklık olarak selamlanıyor ve tabii ki öyleler, ama ikisi arasındaki fark bu.

Broad, her koşulda başarılı bir bowling oyuncusu olarak dünya çapında tanınmak istiyorsa, aslında ikinci Testte performans göstermesi için oldukça fazla baskı altındadır.

Takımdaki formda bir Anderson’ı değiştirmek sadece kendi taleplerini beraberinde getirmekle kalmaz, aynı zamanda Hindistan’da başarmak için muhtemelen son şansı olacaktır.

Yine de deneyimli ve harika bir atıcı, bu yüzden her şansı var.

Hintli kaptanlık tartışması büyümeye devam ediyor

Kesinlikle bir şeylerin değişmesini beklemiyorum, ancak Hindistan Testi maçı kaptanlığı etrafında devam eden tartışmalardan kaçınmak imkansız.

Virat Kohli kaptan olarak art arda dört Test maçını kaybetti ve Hindistan’ı Avustralya’da ünlü bir seri galibiyetine götüren Ajinkya Rahane’nin yanında.

Sosyal medyada, her radyo istasyonunda, her televizyon kanalında ve her haber kanalında ne olması gerektiği konusunda çok derin tartışmalar var.

Ülkene kaptanlık yapmak çok zor ve maalesef bu canavarın doğası.

Kohli’nin ihtiyaç duymadığı bir başka dikkat dağıtıcı şey ama elbette, işleri biraz yatıştırmak için ikinci Testte kendi tarafını bir zafere götürebilir.

Betway’i ziyaret edin kriket bahisleri sayfa.

Share.

About Author

Leave A Reply