Bar 2005, Hindistan’da kazanmak bir kariyer zirvesiydi

0

medya

Hindistan’da galibiyet sadece 2005 Ashes ile zirvede.

Hindistan, gezmek için harika bir yer – harika anılarım var.

2012’de orada kazanmak Avustralya’da 2010/11 Ashes’ı kazanmak kadar iyiydi. Siz en iyiyi yenmek istiyorsunuz ve Virender Sehwag, Sachin Tendulkar, Harbhajan Singh ve Che Pujara, Virat Kohli ve Ravi Ashwin’in genç versiyonlarıyla bir Hindistan tarafını yendik.

Birkaç yıl önce yendiğimiz Avustralya tarafı harika değildi. 2006 / 07’de büyük Avustralya takımını deplasmanda oynadığımızda, kesinlikle paramparça olduk.

2005’te büyük Avustralya tarafını yenmek kariyerimin en iyi anıydı, ancak Hindistan’da 2 numara kazanmaktı diyebilirim.

Jonny Bairstow’u seçmemek büyük bir hata

Oyuncuların dinlenmeye ihtiyacı olduğunu anlıyorum, ancak Jonny Bairstow, Hindistan’daki bir Test serisine dahil etmeniz gereken biri.

Bairstow iyi bir spin oyuncusu, Hindistan’ı sevecek ve bu önemli malzemeleri deneyimsiz ilk üçe katacaktı.

Orada bir seri kazanmanın anahtarlarından biri büyük sayılar yapmaktır, bu yüzden en iyi spin oyuncularından biriyle oyuna girmemek büyük bir hatadır. Dinlenmesi için başka şanslar da olacak – bu, İngiltere’nin ona ihtiyaç duyduğu bir dizi.

Sadece iyi bir spin oyuncusu değil, aynı zamanda Hint şartlarına alışık olması. Hindistan’ı gezerken korkabilirsiniz çünkü bunun ne kadar zor olacağına dair tüm sohbet kafanızda.

Hindistan’ı gezmenin İngiliz oyuncular için zor olabilecek başka unsurları da var – kültür harika ama alışmanız gereken bir şey. Açık bir zihinle dışarı çıkıp vuruş yapabilmek için tüm bu şeylerin üstünde olmanız gerekir.

Bairstow IPL’de oynadı ve Sunrisers Hyderabad’daki performanslarından dolayı orada çok seviliyor.

Evet, iyi bir spin oyuncusu, ama Hindistan’ı sevecek, Hindistan’da kendini evinde hissedecek ve bu, aksi takdirde bu deneyimi olmayan ilk üç için çok önemli bir bileşen olabilirdi.

İngiltere, sıkı çalışırsa büyük puanlar alabilir

Geçenlerde Rahul Dravid’in spinle mücadele ederken bana gönderdiği e-posta hakkında tweet attım – İngiltere’nin en iyi siparişlerinden bazılarının gemiye binmekle yapabileceğine inandığım altın teknik tavsiyelerle doluydu.

Sri Lanka ve Hindistan’daki Test maçları arasındaki kısa dönüşün Dom Sibley ve Zak Crawley’nin şu anda bu teknik ayarlamalar üzerinde çok çalışmamaları için bir bahane olduğunu kabul etmiyorum.

Onların güçlü mizaçları olan iyi oyuncular olduklarını biliyoruz – bunu kanıtladılar – ancak teknik olarak bu seride iyi gitmeleri için gelişmeleri gerekecek.

2012 serisinden önce kendim ve başkalarıyla birlikte yaptığım tatbikatlar ve rutinlerim vardı.

2012’deki ilk Test maçından önce Bairstow ve Joe Root ile ağlarda saatler geçirdim. Dravid’den edindiğim tüm bilgileri aktararak nasıl spin oynayacaklarını anlamalarına yardımcı olmaya çalıştım ve görmek harika oldu. bu türden en iyi spin oyuncularına dönüşürler.

Root aslında geçen hafta bana 2012’de uyguladığım tüm şeyleri hala yaptığını söyleyerek mesaj attı. Şimdi de aynı şekilde başlangıçtaki vurucuları ile çalışması gerekiyor.

Kariyerimi test ettikten sonra, Root’un İngiltere’nin gelmiş geçmiş en büyük yarasa adamlarından birine dönüşmesini izlemenin ne kadar harika olduğunu söylemeye değer.

Uluslararası kariyerinin başlangıcında orada olmak inanılmaz ve o zamanlar vuruşuna giden işi gördüğü için, şu anda kazandığı tüm övgüleri hak ediyor.

Performansı İngiltere’nin buradaki şansının anahtarı olacak ve eğer beklediğim gibi giderse, o zaman İngiltere’nin ihtiyaç duyacağı turları atabileceğine dair sessiz bir güvenim var.

Sibley, Sri Lanka’daki son maçın sonunda bazı form işaretleri gösterirken, Ben Stokes ve Ollie Pope (uygunluk izin verirse) resme geri döndüler.

Şimdiye kadarki en büyük kriket oyuncusu olduğuna inandığım Jacques Kallis de vuruş koçu olarak var.

Tekniği o kadar iyi ve inanılmaz tecrübesi var ki, eğer İngiltere’nin genç vurucuları onun liderliğini takip ederse, çok fazla yanlış gitmeyecekler.

Hindistan’da bowling oynamanın anahtarı hızdır

medya

Graeme Swann ve Monty Panesar, 2012’de bizim için inanılmazdı.

Dom Bess ve Jack Leach için bu standartlara uymak zor olacak, çünkü Swann ve Panesar onlardan daha iyi bowling oyuncuları ama yine de öğrenebilecekleri unsurlar var.

Swann ve Panesar’ın 2012’de bowling oynadıkları hız, seriyi kazanmamızın anahtarı oldu.

Normalden çok daha hızlı ve Hintli iplikçilerden çok daha hızlı bowling oynadılar. Üçüncü ve dördüncü testlerde, Hintli iplikçiler pamukluyorlardı ve kendileri daha hızlı bowlinge başlamışlardı.

Bu adamlar aynı kontrol ve beceriye sahip olmasalar bile, bu hafta onlardan görmek istediğim bir şey bu.

Gözler her zamanki gibi Virat Kohli’de

Hintli bir bakış açısından, şu anda o kadar iyi bir yerdeler ki, çok fazla zayıflık alanını seçmek zor.

Bu dizi boyunca en çok konuşulan konu Virat Kohli’nin kaptan olarak yan tarafa geri dönmesi olacak. İnsanlar, artık bir baba olmanın ek sorumluluğuna sahip olduğunu düşünerek, kaptan olarak geri dönmesini merak ettiler.

Tecrübemden, baba olmanın kariyerinizde zor bir an olabileceğini biliyorum. Önceden, basitçe vuruş ve kaptanlığa odaklanabiliyordunuz, oysa şimdi hayatınızda çok daha fazlası var.

Ajinkya Rahane, Avustralya’da da kaptan olarak durduğunda olağanüstü biriydi – çok sakin, sabırlı ve kararlıydı.

Ancak Kohli kaptan olmak ve cepheden liderlik etmek isteyecektir.

O bir süperstar, inanılmaz ve – kanıtlanması gereken bir noktayla, tarafı onsuz büyük bir dizi kazandıktan sonra – büyük olmak isteyecek.

Betway’i ziyaret edin kriket bahisleri sayfa.

Share.

About Author

Leave A Reply