Claressa Shields, MMA’ya taşınma ve McGregor için tavsiye

0

Daha önce Conor McGregor’dan MMA’ya taşınmasıyla ilgili tavsiye almış olan dünyanın 1 numaralı kadın boksörü Claressa Shields, son kaybının intikamını almak için ‘The Notorious’ karşılığında bazı bilgelik sözlerini dile getirdi. Dustin Poirier.

Mart ayında boks yapacak ve MMA’yı Haziran ayında ilk kez sergileyecek olan Betway Insider için geniş kapsamlı bir röportajda Shields, yeni bir spora geçişin ne kadar zor olduğunu, boks eğitimini neden “sıkıcı” bulduğunu ve çalışmaya olan ilgisini tartışıyor. UFC başkanı Dana White ile.

Olimpiyat altın madalyası sahibi aynı zamanda eski UFC şampiyonları Holly Holm ve Jon Jones’un, onu alt üst edebileceğine ikna etmeye nasıl yardımcı olduklarını açıklıyor. Spor Bahisleri olasılıklar ve MMA’nın zirvesine tırman.

Daha önce Conor McGregor ile görüştünüz. Yenilgisinin intikamını Dustin Poirier’den alabileceğini düşünüyor musun?

“Evet, Conor intikamını alabilir ama biraz zor iş alacak. Bir süredir MMA kafesinden çıktı, son dövüşünü yaptığını biliyorum ama muhtemelen son dövüşünden önce iki ya da üç yıldır çıkmıştı.

“Bu dövüşü kazanmak için boks zihniyetinden çıkması gerektiğini söyleyebilirim. Ön ayağı çok ileri, bacağında çok fazla ağırlık vardı, daha çok bir boksör duruşu gibi. Hafif ayaklara geri dönmesi gerekiyor gibi. ve [being]hızlı ve patlayıcı, sadece yumruklarını değil, tüm özelliklerini kullanarak; yumruklar, tekmeler, dizler, yaratıcı olmaya geri dönmesi gerekiyor.

“Ama sana ne diyeceğim, yapması zor. Boks düğmesini kesmek ve MMA anahtarını kesmek zor.

“Her ikisini de yapmak zor, zihinsel olarak çok güçlü olmalısın ve ‘bu MMA, her şey gidiyor’ demelisin ve sonra o düğmeyi tıklayıp boksa gidip ‘bu boks, kurallar var’ demelisin , bu yüzden kafesten o kadar uzun süre uzak kaldıktan sonra zihninin alışmaya başladığını ve hala o büyük çekimleri yapmaya çalıştığını hayal edebiliyorum.

“Muhtemelen bunu zihninde yaratmadı, zihnine gitmesi ve ‘her şey’ düğmesini tıklaması ve vücudun her yerini bir silah olarak kullanması gerekiyor. Floyd’a karşı boks yaptığını biliyorum ama kesmesi gerekiyor boks anahtarı ve en az üç veya dört ay boyunca kesinlikle MMA’ya odaklanın. “

McGregor’dan MMA’ya geçişinizle ilgili aldığınız tavsiyeyi ne kadar yararlı buldunuz?

“Çok misafirperverdi. Bana göre, Jon Jones MMA’daki KEÇİ’dir, ancak Conor da bir zamanlar KEÇİ olarak kabul edildi ve ikisi de kendi başlarına harikaydı.

“Conor bana ulaştığında, gerçekten önemsediği bir şekilde hissettim ve bana iyi şanslar diledi ve en çok takdir ettiğim şey bu.

“Bana herhangi bir tavsiye vermesi gerekmiyordu, sadece görebilirdi ve devam edebilirdi ama bunun yerine ‘Bu tavsiyeyi vereceğim’ gibiydi ve harikaydı. Aldım, kullanıyorum ve umarım her şey olması gerektiği gibi gider. “

UFC’ye katılmak için iptal edilen sözleşmenize ne oldu ve hala boks terfisine girerse Dana White ile çalışmakla ilgileniyor musunuz?

“Eğitim kampındaydım, sözleşmeler imzaladık, her şey iyiydi. Ne olduğunu tam olarak bilmiyorum, aslında her şey iptal edildikten sonra Dana ile bir görüşme yaptım ve her şey düştüğü için üzgün olduğunu söyledi ve bir şeydi kabarcık hakkında. Bu bir balon endişesiydi.

“Ona ayrıntıları sormadım, çok hayal kırıklığına uğradım, sadece bir sonraki şeye geçmek zorunda kaldım ama olan bu, balonla ilgili bir şey. Ama sözleşmeler imzalandı, rakipler seçildi, diğer tüm kadınlar kart.

“Bunu yaşayıp yaşamadığını bilmiyorum [Zuffa Boxing] her şeyi çözerek geri adım atıyor olabilir. Gerçekten bununla ilgili ne olduğu ya da hala yapacak mı hiçbir fikrim yok, ama yaparsa, tabii ki onunla konuşmak ve onunla harika bir sohbet etmekle çok ilgileneceğim, çünkü ben ve o gerçekten iyiyiz. Ama hiçbir fikrim yok, bu onun bize bildirmesi. “

Şimdiye kadar MMA’ya geçme deneyimini nasıl buldunuz?

“Biri için çok alçakgönüllü bir öğrenme eğrisi oldu. Ve sonra iki: Zihnimi ve bedenimi gerçekten yapabileceklerime açtı, atabildiğim tüm yumruklar gibi, vücudumun birlikte nasıl çalışabileceği; yumruk, sağ el , kanca, tekme, yan tekme, bacak tekme, diz.

“O kadar çok kombinasyon var ki, ve sonra yumrukları indirerek de ekleyebilirsiniz ve bunlardan da kaçınmanız gerekir, öğrenecek çok şey var. Bazen koçlara ‘Hey, beyin donuyorum’ diyorum sadece beş veya altı şeye odaklanıyoruz, ama sanki her şeyi o kadar hızlı öğreniyorum ki koçlar bana daha fazla öğretmek istiyor.

“Tekme atmak, alt etmek ve alt edilmekten kaçınmak öğrendiğim en kolay şeydi ve bunun çok zor olacağını düşündüm, özellikle güreş kısmı. Aslında vücut ağırlığımı nasıl kullanacağımı ve kilomu nasıl kullanacağımı öğrenmekten zevk alıyorum. Zaten daha önce yapıyorum ama şimdi bunu sadece kendi yararıma kullanıyorum veya güçlerini çok fazla kullanıyorlarsa, onları nasıl manipüle edebilirim veya hareket ettirebilirim.

“Güreşin beni hayal kırıklığına uğratacağını düşünmüştüm ama olmadı. Benim için en zor şey Jiu Jitsu. Bunu her gün yapıyorum ve tekrar tekrar yapıyorum. Yerde dövüşmek zor. Ben buna alışkınım. ayağa kalk ve şimdi yerdeyim ve bu kadar iyi hissettirmiyor. “

medya

Boksa kıyasla MMA için eğitimdeki farklılıklar nelerdir?

“[Boxing has] dürüst olmak gerekirse oldukça sıkıcıydı. MMA’nın pek çok farklı disiplini var ve üç farklı nedenden dolayı üç farklı koçum var, ama hepsi beni olmam gereken dövüşçüye dönüştürmek için çalışıyorlar. Boks eğitimi: yumruk, sağ, aparkat, kanca – dizler yok, süpermen yumrukları yok, kafaya tekme yok, alçalma yok, yayılma yok. [Boxing] daha az karmaşık ama o kadar eğlenceli değil.

“Boks benim için her zaman sıkıcı oldu, eğitim çok tekrarlı, aynı şeyleri yapıyor. MMA farklı bir heyecan ama aynı zamanda farklı bir tür korku.

“Heyecan verici ama tekmelenme ve alaşağı edilme konusunda endişelenmem gerekiyor. Zihninizin daha hızlı düşünmesini sağlıyor ve bundan gerçekten zevk alıyorum. MMA’da her şey sıra dışı, patlayıcı.”

Holly Holm gibi bokstan MMA’ya tam zamanlı geçmeyi düşünür müsünüz?

“Holly boksta çok şey başardı, ayrıca geçiş yaptığında benden daha büyüktü, bu yüzden kalan zamandan yararlanmak istediğini düşünüyorum. Sadece MMA’ya odaklanmaya karar verdi. Benim için çok şeyim daha genç ve tüm hayatım boyunca boks yapıyorum, bu yüzden sadece vazgeçemeyeceğim gibi değil.

“Ruhsal olarak iyi olmazdım çünkü boksu çok seviyorum, bu benim bir parçam. Holly Holm, kendi zamanında, sadece benim için boks yaparken kickboks yaptı. Bu yüzden MMA’ya gitmek daha kolaydı. Daha önce kickboks ve boks yaptığı gerçeği, özgeçmişine sadece Jiu Jitsu ve güreş eklemesi gerekiyordu ve harika bir MMA savaşçısıydı.

“Ama neden birine odaklanmayı seçtiğini kesinlikle anlayabiliyorum. Zor, ama çok daha gencim ve belki ikisine de gidecek çok daha fazla enerjim var. Ama amacım bu: boks dünya şampiyonu olmak ve aynı zamanda bir MMA dünya şampiyonu olmak, genel hedef bu. “

Holly Holm ve Jon Jones, sizi bu hedefe ulaşabileceğinize ikna etmeye yardımcı oldu mu?

“Kesinlikle, bunu bana Claressa Shields, harika bir boksör olduğum için söylemiyorlar, ama bunu iş ahlakımdan dolayı söylüyorlar. Sanırım eğitimimin ilk haftasından sonra hepsi şöyle oldu: ‘Claressa , sen bir işkoliksin, özelsin ve eğittiğin kadar sıkı eğitmeye devam ettiğin sürece MMA’da harika bir geleceğin olacak ‘.

“Sadece duyuyorum, tamam, en azından antrenmanı yapabileceğimi biliyorum çünkü bu benim de endişelendiğim bir şey – tüm bu antrenmanları yapabilir miyim, kickboks ve karışık dövüş sanatları yapabilir miyim?

“Güreş, Jiu Jitsu, tüm bunları uygulayabilir miyim ve vücudum buna uyum sağlayabilir mi? Bu endişeliydi. Ama Jackson Wink spor salonuna gittiğimden beri her şey çok pürüzsüz gidiyor ve her şey yolunda gidiyor. “

Mart ayında yapacağınız boks maçından sonra MMA’ya geri dönmeyi ne kadar dört gözle bekliyorsunuz?

“MMA spor salonuna geri dönmek için sabırsızlanıyorum. PFL, PFL ligi için hafif sıklet ligini açıkladı ve MMA hakkında düşünmemek için çok uğraşsam da, sonuncusuna bakmam gerekti. kızların isimleri.

“Yapmak zorundaydım. Sadece yapmamam gerektiği gibi değildi. Bu kızlara bakmalıydım, turnuvada kimin olduğunu, rekorlarını, geçmişlerinin ne olduğunu bilmeliydim ve biraz arka plan yaptım listeyi kontrol edin.

“İki boks maçı ve iki MMA dövüşü, göründüğü gibi. Sadece Haziran ortasında ilk MMA dövüşümü yaptığımı biliyorum. Yapmadığımı öğrendiğiniz anda rakibimin kim olduğunu da bulabiliriz ‘ Rakibin kim olacağını bilmiyorum, yakında öğrenmeliyim. “

Share.

About Author

Leave A Reply