Kaprizov yetenekli 2020-21 NHL çaylak sınıfına liderlik ediyor

0

Betway Insider’ın 2020-21 NHL sezonu boyunca en iyi bahisler için NHL seçtikleri ve tahminler sayfası.

Yaklaşık son 15 yılda NHL, yılın çaylağına giden Calder Memorial Trophy için gerçekten eğlenceli savaşlar yaşadı. Bu sezon çok etkileyici çaylak performansları oldu, ancak biri diğerlerinin üzerinde öne çıkıyor.

Minnesota Wild, bir nedenden dolayı NHL’de görülmesi gereken bir takım haline geldi – Kirill Kaprizov. 2015 yılında askere alınan 23 yaşındaki Rus, gelişini yıllarca heyecanla bekledikten sonra ilk sezonunu NHL’de oynuyor. Wild hayranları için hiç beklemeye değdi mi?

Kaprizov, 32 maçta 27 puanla tüm birinci sınıf oyuncularına liderlik ediyor. Aynı zamanda bu sezon 11 gol atan en iyi çaylak golcüydü ve Perşembe gecesi Wild’in kötü bir şekilde serseri şut atmasına rağmen St.Louis Blues’u yenmenin bir yolunu bulmasıyla atılan güzel bir gol de dahil. Kaprizov ayrıca, ilk 32 NHL maçında takımın MVP’si gibi görünen Wild’ın golcülükte lideridir.

Kaprizov’un NHL’ye ilk girişinde bir yapımcı olması pek de sürpriz olmadı. Bu sadece Rusya’nın Kontinental Hokey Ligi’nde oynarken geliştirdiği itibarının bir devamı. 2018-19’da 30 gol ve 2019-20’de 33 golle önceki iki sezonda Avrupa’nın en iyi profesyonel pistine liderlik etti. Ayrıca, Rusya’nın Olimpiyat Sporcularının 2018’de Almanya’ya karşı maçın galibini atarak Olimpiyat altını kazanmasına yardımcı oldu.

Geçmişteki Wild takımlarına saygısızlık etmekle birlikte, izlemesi pek eğlenceli olmamıştı. Tarihlerinde bir franchise olarak kadrolarında çok az sayıda süperstar oyuncu varken, kariyerinin zirvesine yeni giren, hokeyde oynamasına rağmen yeterince sahip olmayan bir takıma heyecan aşılayan bir oyuncu var. Minnesota’nın çılgın eyaleti.

Kaprizov’un Wild ile elde ettiği başarının şaşırtıcı yanı, ligin yılın çaylak ödülü için en büyük rekabetinden bazılarının, takım arkadaşı çaylak kaleci Kaapo Kahkonen gerçekten etkileyici rakamlar ortaya koyarken içeriden gelecek olması.

24 yaşındaki Finlandiyalı netminder, bu sezon şu ana kadar 17 maçta 12-5-0. Kahkonen, 0,921’lik bir tasarruf yüzdesine, ortalamaya karşı 2,29 gol ve iki oyundan çıkma oranına sahip. Lige giren ve kendi takımları üzerinde önemli bir etki yaratan özellikle yetenekli genç kalecilerden biri.

Kahkonen, geçen sezon NHL’nin en iyi çiftlik ligi olan AHL’de yılın kalecisiydi. Ancak NHL’de 1 numaralı kaleci olarak daha da iyi görünüyordu. Tecrübeli Cam Talbot ile takım rolünde oynuyor ve bu, Wild’in konumu gerçekten makul bir maliyetle maksimize etmesini sağladı.

Hiç kimse Wild’in şu anda bulunduğu konumda olmasını beklemiyordu – tam da Batı Bölümü’nü kazanmak için karışımın içinde. Vegas ve Colorado’ya neredeyse ayak uyduruyorlar ve takımı taşıyan genç oyunculardı. Çaylak Kahkonen ve Kaprizov’a ek olarak, Wild, 23 yaşındaki Jordan Greenway ve 24 yaşındaki Joel Eriksson Ek’in önemli bir adım attığını gördü – şu anda kadroda ilk dört golcü arasında yer alıyorlar.

Kaprizov ve Kahkonen, yılın çaylak ödülü için muhtemelen şans eseri favoriler olsa da, hala biraz rekabet var.

Bu özellikle kalecilik pozisyonu için geçerlidir. Kahkonen’in kaleci çaylak yarışındaki en acımasız rakibi, bu sezon Chicago Blackhawks için beklentileri çok aşan arkadaşı Finn Kevin Lankinen olabilir.

Lankinen, bu sezon Chicago formasıyla 23 maça çıktı, .920’lik bir kurtarış yüzdesi ve iki oyundan çıkma ile 12-7-4 oldu. Büyük ölçüde sağladığı kaliteli kalecilik sayesinde Chicago, 2010’larda üç Stanley Kupasına çıktıkları takımlara kıyasla azalan bir kadroya rağmen, bir playoff noktası için kesin bir karışımda, pek çok kişinin olacağını düşündüğü yerden çok daha ileride.

Hokeyde kalecilik pozisyonu açık bir şekilde anahtar konumdadır, ancak bu yoğun sezonda özellikle doğrudur, birçok çaylak NHL’yi ilk kez tatmaya başlar ve bazıları tamamen hazır olmadıkları rollere atılır.

Lankinen herhangi bir çaylak kaleciden daha fazla dakika oynamış olsa da Washington Captials birinci sınıf netminder Vitek Vanecek tam orada. Tüm çaylak kalecilere galibiyette liderlik ediyor, ancak iniş çıkışlarını 0,910’luk bir kurtarış yüzdesi ile yaşadı.

Ligdeki en ateşli kalecilerden biri, takımın KHL servis süresini tamamlamak için sabırla beklemesi gereken New York Adalı çaylak Ilya Sorokin olabilirdi. Sorokin, 0,922’lik bir tasarruf yüzdesi ve iki kapama ile 8-2-2’dir.

Bahsedilen çaylaklara ek olarak, bilmeniz gereken bazı diğer kişiler de burada.

Jason Robertson | Dallas Yıldızları

Bugüne kadar sadece 25 maçta yer almasına rağmen, Robertson hala ilk yıl oyuncusu olarak 20 puanla çaylak skor yarışına girdi.

Maç başına 0.80 sayı ortalamasıyla Kaprizov’un arkasında ikinci sırada. Robertson, genç hokeyde mutlak bir yıldızdı, AHL’de güçlü bir yıl geçirdi ve NHL’ye geçişi kolaylaştırdı.

Tim Stützle | Ottawa Senatörleri

En son taslakta 3. sırada yer alan Stützle, izlemesi özellikle heyecan verici bir oyuncu oldu. Bazı güzel goller attı ve savunmayı aşmak ve diğer takımlara baskı uygulamak için hızı kullanıyor.

Esasen yeniden inşa süreçlerinin en ucunda olan Sens için bir dönüm noktası oyuncusu gibi görünüyor.

Ty Smith | New Jersey Devils

Smith, bu yıl büyük bir farkla en iyi çaylak savunma oyuncusu oldu. Çaylak liderler arasında maç başına ortalama 19:30 buz süresine sahip.

Bu yıl bir çaylak tarafından çoğu asist için Kaprizov ile berabere kaldı. Şeytanlar tutarsız olsa da, Smith’e oldukça güvenilir bir şekilde dayanabildiler.

K’Andre Miller | New York Rangers

Miller, Smith sayılarına sahip değil, ancak son derece iyi oynadı, maç başına ortalama 20 dakikanın üzerinde bir ortalamayla, aynı zamanda Rangers’ın buzda çok daha iyi bir topa sahip olma takımı olmasına yardımcı oldu.

Miller, rüzgar gibi kayan ve en iyileriyle bölgeden disk çıkarabilen büyük bir savunmacıdır.

Oliver Wahlstrom | New York Adalıları

Wahlstrom, yılın başında Adalılar için bir ton oynayacak gibi görünmüyordu, ancak 27 maça girmeyi başardı ve son zamanlarda bir skor makinesi oldu. Dokuz golle çaylaklar arasında üçüncü.

Tonla buzlanma zamanı olmadığını düşünürsek, Adalar’ın ona olan inancını gerçekten maksimize ediyor. Isınan ve kayda değer adamlardan biri.

Yılın potansiyel bir çaylak seçimi için geleceğe bakıyorsanız, herhangi birinin Kaprizov’u yakalaması gerçekten zor olacak. Kendisine şimdiden öyle bir isim yaptı ki, ligin yıldızı olarak statüsü zaten kesinleşmiş gibi görünüyor.

Yine de değerli oyunlar arıyorsanız, Lankinen, Sorokin ve Stützle için önerilen dizilere bir göz atın. Yine de, Kaprizov’un bu şeyi zaten kilitli ve felaket bir şey hariç tuttuğunu hissediyor.

Sadece tek başına belirli bir takımı izlemek istemenizi sağlayacak çok fazla oyuncu yok. Kaprizov bu adamlardan biri haline geldi, bu da onu özellikle nadir ve son derece özel bir oyuncu yapıyor.

Share.

About Author

Leave A Reply