Kısa dinlenmeyi en iyi hangi NHL kalecileri yapıyor?

0

Betway Insider’ın 2020-21 NHL sezonu boyunca en iyi bahisler için NHL tahminler sayfası.

Hokeyde kalecininkinden daha önemli bir konum yoktur.

Başlangıç ​​kalecisinin kim olabileceği, genellikle bir bahse girmeye çalışırken beklediğimiz en önemli bilgilerden biridir. Ne yazık ki, sürekli olarak öğrendiğimiz gibi, NHL baş koçları, borular arasında kimin olacağına dair önceden bildirimde bulunmak konusunda her zaman açık sözlü değildir.

Bu tür taktikleri kullanan takımlara ihmal edilebilir bir stratejik fayda sağlayabilecek bu gizliliğin yanı sıra, düzinelerce oyunda ertelemelerle daha da dolu hale gelen yoğun bir programa sahip diğerlerinden farklı bir sezondayız. Sezonun ritmi, normalde beklenenden tamamen farklı.

Bu ritim aynı zamanda bir koçun ağda kimin başlayacağına karar vermesindeki temel faktörlerden biridir. NHL’deki hemen hemen her takımın en az bir yetenekli desteği var, birkaçı 2 numaralı kalecileri hakkında o kadar güçlü bir his veriyor ki, bu daha çok her iki ağ oyuncusunun da borular arasındaki zamanı gördüğü ikili bir durum.

Ancak bu sezonun ilk belirtileri, baş antrenörlerin 1 numaralı kalecilerini çok oynadıklarını gösteriyor – belki de sezona ilk başta planladıklarından daha fazla. Sezonun ilk gününden itibaren hattaki değerli puanlar ve playoff noktaları esasen kapmak için hazır olduğundan, çoğu takım ağda en iyi ayaklarını öne çıkarmaya çalışıyor, bu da en iyi oyuncuları için ağır bir kullanım anlamına geliyor.

İstatistikler, yıllar boyunca dinlenmenin kaleciler için en iyisi olduğunu göstermiştir. Daha az gün dinlendikçe ne kadar çok oyun oynarlarsa, kaydetme yüzdeleri genellikle sonraki başlangıçlarda daha düşük olacaktır ve arka arkaya en az bir maç için yedekle gitmek neredeyse her zaman daha iyidir. Takımların her gün oynadığı oyunların temposu, kalecilere biraz daha fazla iş yükü getirdi.

Perşembe gecesi oynanan maçlardan önce, 19 kaleci bir gün dinlenerek oyunlarda yer aldı – bu, bir sonraki maça geçmeden önce sadece bir oyunun bir kısmını oynayan bazı yedekleri içeriyor. Bu kalecilerden sekizi, üç gün içindeki ikinci maçlarında 0,915 veya daha iyi bir kurtarma yüzdesi koydu.

Bu grubun lideri Anaheim Ducks kalecisi John Gibson, yedi maçta sadece bir günlük bir aradan sonra .948’lik bir kurtarış yüzdesine sahip. Tutarlı çalışma konusunda başarılı oldu. Ne yazık ki, onun için önündeki takım, şu anda ligde en kötü gol oranına sahip Ördekler’in sahip olduğu skoru galibiyete çevirmek için sağlamadı.

Bu sezon şimdiye kadar bir günlük dinlenmede iyi performans gösteren diğer kaleciler arasında Colorado Avalanche netminder Philipp Grubauer (bir günlük dinlenmede 0,941 tasarruf yüzdesi), Tampa Bay Lightning’den Andrei Vasilveskiy (0,921) ve belki de en şaşırtıcı olanı Vitek Washington Capitals’den Vanecek, bugüne kadarki 11 maçında bir yayaya sahip olmasına rağmen bir günlük dinlenmede .925’lik bir tasarruf yüzdesine sahip.

Sınırlı istirahatte rahat edemeyen kaleciler arasında Mike Smith sakatlanırken Edmonton Oilers tarafından tekrar tekrar harekete geçmek zorunda kalan Mikko Koskinen de var. Koskinen, bir günlük istirahatteki sekiz maçta 0,892’lik bir tasarruf yüzdesi kaydetti. Smith geri döndüğünde, yere oynadığı kadar uzun dizeleri olması pek olası değil, ancak daha baştan böyle bir düzenin büyük Finn için sürdürülebilir olmayacağı açıktı.

Perşembe gecesi itibariyle, Maple Leafs kalecisi Frederik Andersen, bir gün dinlenmede 10 ile NHL’deki herhangi bir kaleciden daha fazla maçta yer almıştı. Andersen’a. Günlük ara verilen oyunlarda .907’lik bir tasarruf yüzdesi var, bu da .905’lik toplam tasarruf yüzdesinin biraz üzerinde.

Ottawa Senatörlerinden Marcus Hogberg (.880) ve Pittsburgh Penguins kalecisi Tristan Jarry (.885), kısa süre dinlenmeleri durumunda ihtiyatlı olunması gereken diğer iki kaleci.

Ayrıca hangi takımların güvenilir iki kaleci durumlarına sahip olduğunu bilmeye yardımcı olur. Bu, özellikle koçlar bir sonraki oyuna kimin başlayacağına dair zihniyetlerini paylaşmamaya karar verdiklerinde geçerlidir.

Boston Bruins bir süredir tandem trende. Tuukka Rask’ta 1 numara var ama aynı zamanda Jaroslav Halak’ta kaliteli bir yedeklemeye de yatırım yaptılar. İkincisi, aslında .938 işaretiyle ikisinin daha iyi tasarruf yüzdesine sahip. Ayrıca Rask’ı yazarken 4-0-1 de gitti. Bruins, bir takım olarak, kimin ağda olduğunun çoğu zaman önemli olmadığı anlamına gelebilecek kadar iyidir, ancak bir Halak başlangıcı, özellikle her dördüncü veya beşinci günde bir giderken, onları fişinize ekleme olasılığınızı biraz daha artırabilir. Tutarsız başlangıçlarla keskin olabileceğini gösterdi.

Tandem yelpazesinin diğer tarafında Columbus Blue Jackets var – ne Joonas Korpisalo ne de Elvis Merzlikins bu sezon sürekli olarak mükemmeldi. Korpisalo, kulübün açık 1 numarası, ancak .887’lik bir tasarruf yüzdesi ile 5-4-3. Merzlikins .907 işaretiyle 2-2-1’dir. Ceketler, bu yıl ticari drama ve geceden geceye ne yazık ki tutarsız çabalarla esrarengiz bir ekip oldu. Bu muhtemelen kaleciler için daha az ve bir bütün olarak takım için daha fazla, ancak oyun oynamayı çok daha zor hale getiriyor.

Sezon ilerledikçe, antrenörlerin kalecilerini nasıl kullandığı hakkında daha çok şey öğrenmeye devam edeceğiz. Yedeklemelerin çok fazla oynayacağı fikri her takım için kesinlikle doğru değil, ancak programı arka arkaya daha fazla doldurdukça, takımların kendi yazılımlarını nasıl kullandığına çok daha yakından dikkat etmeye başlamak isteyeceksiniz. kaleciler.

Elbette kalecilik asla yüzde 100 öngörülebilir değildir. En iyilerin bile boş geceleri var, ancak elimizdeki bilgiler, hangi kalecilerin sezonun çılgın temposuyla iyi başa çıktığını ve hangilerinin olmadığını göstermeye yardımcı oluyor.

Bu yakından takip etmeye değer bir trend.

Betway’i ziyaret edin NHL hatları sayfa.

Share.

About Author

Leave A Reply