Kuzey Grubu bir Stanley Kupası yarışmacısı çıkarabilir mi?

0

Betway Insider’ın 2020-21 NHL sezonu boyunca en iyi bahisler için NHL seçtikleri ve tahminler sayfası.

Tüm Kanada Kuzey Bölümü kulağa kesinlikle iyi bir fikir gibi geldi.

Kanadalılar buna bayılıyor, Kanadalı TV ağları buna bayılıyor ve Kanadalı ekiplerin kafa kafaya gitmesini izlemenin gerçekten eğlenceli olduğunu kabul ediyorum. Ancak daha az net olan şey, bu takımlardan herhangi birinin Stanley Kupası için gerçekten mücadele edecek kadar iyi olup olmadığıdır.

Kanadalı bir kulübün 1893’ten başlayarak, egemenliğin şampiyonuna verilen kupayı kaldırmasının üzerinden 28 yıl geçti. Mevcut sezon ilerledikçe, bölümdeki en iyi takımların bile yeteri kadar eksiksiz bir kadroya sahip olduğunu görmek zorlaşıyor. sınırın güneyindeki en iyi takımlara karşı hallet.

Toronto Maple Leafs, en çok rekabet edecek gibi görünüyordu. Tüm ligde birinci sıradalar, ancak Kuzey Bölümü dışındaki hemen hemen herkes, karşılaştıkları rekabetin kalitesi göz önüne alındığında bunun gerçekten bir şey ifade edip etmediğini merak ediyor.

Aynı şey, tüm NHL’de üçüncü sıraya yükselmek için bazı erken sezon sıkıntılarından kurtulan Edmonton Oilers için de geçerli.

Puan yüzdesi biraz farklı bir hikaye anlatır. Leafs, 21 maçın 15’ini kazandıkları ve NHL’de artı 19 gol farkıyla ikinci olduğu için bu kategoride hala ligde birinci.

Oilers, ancak, ligde genel olarak dokuzuncu sıraya geriledi. Bu, son zamanlarda oynadıkları sıcak serinin ve erteleme nedeniyle henüz hiçbir oyunu kaçırmadıkları gerçeğinin onlara bu güzel şatafatlı sayıları verdiğini, ancak bu rakamlar hala rakip statüsüne ulaştıklarını göstermediğini hatırlatmak isteriz. .

Bu sezonun düzenlenme şekli, dört takımın Kuzey Bölümü’nden play-off’lara girmesine izin verecek. Maple Leafs ölümlü bir kilittir. Winnipeg Jetleri – bu yıl bazıları yaralanmalarla test edilen göreceli bir savunma derinliği eksikliğine rağmen – puan yüzdesi olarak ikinci sırada. Edmonton üçüncü ve şu anda Montreal Canadiens dördüncü – son dokuzunun yedisini kaybettiklerini gören ters kaymanın ortasında baş antrenörünü kovan aynı Kanadalılar.

Hem Calgary Flames hem de Vancouver Canucks şu anda sıralama puanları açısından çarpıcı bir mesafede, ancak puan yüzdesi söz konusu olduğunda tırmanmak için daha uzun bir tepeye sahip – bu, NHL normal sezonunun bir eşit olmayan oyun sayısı.

Bu arada, Senatörlerin telafi etmek için o kadar çok sebebi var ki, kendilerini play-off sohbetine soktuklarını görmek zor. Moneypuck.com’a göre Ottawa’nın playoff yapma şansı yüzde 9,1 iken Vancouver’ın şansı yüzde 7,5’e düştü.

Gerçek şu ki, play-off’ların ilk iki turu yine de Kuzey Bölümü takımları arasında olacak. Yani, bu kulüplerden biri çıkıp hemen bir konferans finalinde yer alacak. Bölümün üst ve alt bölümleri arasında görünüşte genişleyen bir boşlukla, bu takımlardan herhangi biri bu bölümün dışına çıktığında ve oraya gitmek için daha zor bir yolu olan bir kulüple karşı karşıya geldiğinde ne olacağını merak ediyor insan.

Kalecilik, Kuzey Bölümü genelinde başlıca endişeler arasında yer alıyor. Winnipeg, Vezina Trophy Winner’ı yöneten Connor Hellebuyck’ın yanı sıra Laurent Broissoit’te olağanüstü yetenekli bir yedekleme ile bu konuda gerçekten endişelenmesi gerekmeyen birkaç takımdan biri.

Göre hockey-reference.comNHL’nin şu anda ligdeki ortalama tasarruf yüzdesi .908. Sadece Winnipeg (.918), Edmonton (.912) ve Toronto (.909) bu eşiğin üzerindedir, Leafs ise neredeyse öyle değildir.

Playoff formatının oluşturulma şekli göz önüne alındığında, doğru zamanda en iyi kaleye sahip olan Kanadalı takımın bölümden çıkabilecek bir duruma bakıyor olabiliriz, çünkü hedefler düzenli geliyor.

Maple Leafs’in en iyi yarışmacı statüsü bu hafta sonu büyük bir şekilde test edilecek ve Toronto, Oilers ile üç maçlık bir set için yola çıkacak. Edmonton ile birinci olan Leafs’ten dört puan çekilmesiyle, bu yer kazanmak için harika bir fırsat. Kuzey Tümeni’nin tüm gözleri Edmonton’a dönecek.

İlk iki takım arasındaki sezon serisi berabere, her kulüp diğerine göre iki galibiyete sahip. Aslında, Oilers’ın 13 maçta 11 galibiyetlik en son sıcak serisi, geçen ay Toronto’ya karşı kendi sahasında başladı. Senatörleri, Flames’i ve Canucks’ı bu serinin çoğunda dövdükten sonra, bu esnemenin sadece yumuşak bir programın faydası olmadığını göstermeleri gerekiyor.

Oilers, kadroları boyunca daha fazla katkı alıyor ve Mike Smith, bu sezon şimdiye kadar yedi başlangıçta 0,944’lük bir tasarruf yüzdesi ile bir vahiy oldu. Ancak, yüksek skorlu Maple Leafs ile henüz yüzleşmedi. 38 yaşındaki oyuncunun sezon boyunca bu tür bir performansı sürdüreceğini hayal etmek zor, ancak kesinlikle bir açıklama yapabilir.

Toronto’ya gelince, Auston Matthews ve Mitch Marner’ın öncülük ettiği hücum saldırısının arkasında kalıyorlar. Dinamik ikili bu sezon toplamda 61 puan toplarken, Edmonton’ın kendi yıldız çifti Connor McDavid ve Leon Draisaitl arasında 74 puan var.

Her iki ikilinin yaptığı iş çok etkileyici, ancak sürekli olarak şu niteliklere sahip: “ama Kuzey Bölümü’ne karşı.” Sezon sonunda lig MVP’si ve All-Star takımları düşünüldüğünde ne tür sohbetler baş gösterecek ilginç olacak.

Rekabetin kalitesi hakkında ne düşündüğünüzden bağımsız olarak, Toronto ve Edmonton arasında çıkacak olan bu dizi, bir bütün olarak bölüm için çok büyük. Maple Leafs, Edmonton’u uzaklaştırabilirse, Toronto’yu grubun önüne daha da itecek ve bir süre bölünmeyi elinde tutmalarına izin verecek.

Betway’i ziyaret edin NHL hatları sayfa.

Share.

About Author

Leave A Reply