Man City zirvede netleştikten sonra piyasada kesin değişiklikler

0

medya

Manchester City, Premier League şampiyonluk fiyatını cömert bir 9 / 4’ten ‘her şeyin bittiğini düşünüyoruz’ 1/20’ye çevirmek için sadece 47 gün sürdü.

Bu süreçte, mevcut sahipleri Liverpool için Noel Günü’nde 19/20 sezonunun düşük fiyatını 33 / 1’e çevirdiler.

Pazar günü Liverpool’u 4-1 deplasmanda yenmeyi de içeren 12 maçlık form kılavuzu, City’nin rakiplerini geride bırakmak için art yakıcılara nasıl yön verdiğini ve olası 36’dan 32 puan aldığını gösteriyor. Liverpool mütevazı bir 16 attı. aynı dönemde, diğer 10 takım tarafından daha iyi hale getirilen bir toplam.

Pep Guardiola’nın ekibi de o dönemde inanılmaz bir savunma çeliği sergiledi ve her 360 dakikalık hareket için sadece bir gol yedi. Bu kadar garip bir sezonda bile, bu zirvenin diğer tarafında başka bir takıma umut ışığı vermek için muazzam bir çukur gerekirdi.

Bununla birlikte, geri kalan maçlarından Liverpool’un şu anki ilk sekizde sadece dört kez taraflarla karşı karşıya kalması – bu önümüzdeki hafta sonu Leicester City’de de dahil – Man City şimdiden evinde en alttaki sekiz takımdan yedisini oynadı.

Pazar günü Anfield’de sahadaki iki taraf arasındaki mesafenin büyütülmesine rağmen, Liverpool’un daha kolay ikinci tura sahip olduğu ve (en azından) şu anda tabloda gösterilen 10 puanlık farkı kısaltabileceği tartışılabilir.

Şehir Mart ayı başlarında United’ı Etihad’a davet ediyor. Ev sahibi galibiyet muhtemelen piyasanın kapanması anlamına gelir.

Piyasadaki bu tarafları ayırarak, sadece ismen de olsa yeni ikinci favorilerimiz var, Manchester United hala 25 / 1’de kote ediliyor. City, Manchester’daki rakiplerinin önünde beş puan ve ellerinde bir maç var ve onları Mart ayı başlarında Etihad’a davet ediyor. O zamana kadar zaten bitmemişse, bir ev sahibi galibiyet kesinlikle olası bir piyasa kapanmasıyla böyle görünmesini sağlayacaktır.

Başlık pazarı son ayaklardaysa, en azından ilk dört pazarda canlı bir hareket yaşandı, City, Liverpool, Chelsea ve Tottenham bize dört yönlü bir şampiyonluk yarışı verecek gibi göründüğünde neredeyse yeniden canlandı. birkaç hafta önce.

Şampiyonlar Ligi yerleri, başarıya ulaşanları bekliyor ve birkaç menajer, başarma baskısı altında.

Manchester United geçtiğimiz günlerde hem David Moyes’i hem de Louis van Gaal’ı ilk dörde giremedikleri günlerde kovdu, bu yüzden Ole Gunnar Solskjaer’in asgari hedefi olanlardan biri olduğunu söylemek doğru olur.

O halde Norveçli, United’ın bu noktalardan birini ele geçirmek için 1/5 fiyatlandırmasını görmekten oldukça mutlu olacak – özellikle de Kasım ayında Arsenal’e ev sahipliği yaptıktan sonra endişe verici bir 9 / 4’e sürüklenmelerinden sonra.

Gunners, Old Trafford’daki o maçtan sonra 13/8’lik bir düşük seviyeye ulaştı. O zamandan beri formları: P16 W5 D4 L7, 19 puanlık bir nokta için okundu. Aynı dönemde United’ın okur: P17 W11 D5 L1 ve devasa 38 puan. Piyasanın sadece bir oyuna karşı duyulmamış olmasına rağmen alışılmadık bir aşırı tepki gösterdiğini söylemek muhtemelen doğru olacaktır.

Arsenal artık 16 / 1’de bu pazarda bir el oynayacak büyük yabancılar olarak görülüyor, ancak onların önünde çok rekabetçi. Formdaki ufak bir patlamaya rağmen West Ham United, 11 / 1’de Londra’daki rakiplerinin önünde olmayı büyük bir başarı olarak görecek.

Her ikisi de 8 / 1’de olan Everton ve Aston Villa, sezon başında oluşturdukları iyi üssüne hala ara sıra iyi bir form ekliyor.

Liverpool’un 1/4 (1/20’nin en düşük seviyesinden) biraz savunmasız görünmesiyle, piyasada hemen arkalarında kalan kulüplerin hedefleyeceği dördüncü nokta. Chelsea 10 / 11’de, Leicester 21/20’de ve Tottenham 7 / 2’de ilgi çekici bir üçlü gibi görünüyor. Liverpool’un bir diğerinin karışıma girmesine izin vermesini toplu olarak umarken, bu son nokta için mücadele edecekler.

Küme düşme piyasası şimdi sezona birkaç hafta olduğundan daha da iyi görünüyor.

Olasılıkları derleyenler, Fulham, West Brom ve şok edici bir şekilde form dışı Sheffield United’ın Kasım ayı sonuna kadar olasılık oranlarını hak ettiğini ilan etmişlerdi. Piyasa şu anda West Brom ve Sheffield United’ın sırasıyla 1/20 ve 1 / 14’te Şampiyonada olduğu kadar iyi olduğunu gösteriyor. Fulham’ın 30/100 oranını tersine çevirme umudu var.

Scott Parker’ın yakalamaya çalışması gereken kulüpler arasında en savunmasız görünen, 7 / 2’de Newcastle ve 9 / 2’de Burnley. Cottagers’in önümüzdeki hafta Burnley’de oynayacağı maç kesinlikle hayati önem taşıyor. Kazanmak için 2/1 civarında olacaklar.

Betway’i ziyaret edin futbol bahisleri sayfa.

Share.

About Author

Leave A Reply