NBA’in en iyi smaçları: Güncel ve tüm zamanlar

0

medya

Betway Insider’ın 2020-21 NBA sezonu boyunca ipuçları için NBA seçimleri ve tahminler sayfası.

NBA’deki en iyi smaçlar

Birkaç oyuncu şu anda NBA’de oynayan en iyi smaçlar arasında kabul ediliyor.

Zach LaVine of the Chicago Bulls, hem 2015 hem de 2016’da galip gelen iki kez Smaç Yarışması galibi oldu.

25 yaşındaki şutör, inanılmaz sıçrama yeteneği ile tanınıyor ve art arda smaç yarışmalarını kazanan dört oyuncudan biri.

Derrick Jones Jr. hüküm süren smaç yarışması şampiyonu. Portland Trail Blazers küçük forvet, serbest atış çizgisinin ötesinden havalandıktan sonra fırıldak smaçları sayesinde kazandı.

Aaron Gordon Bu yarışmayı tartışmalı bir şekilde ikinci olarak bitirdi ve çoğu taraftar onun kazananı olması gerektiğine inanıyordu. Orlando Magic güçlü forvet, yarışmadaki ilk beş smaçında mükemmel skorlar aldı ancak Boston Celtics’in büyük adamı Tacko Fall’a karşı smaç yaptığı için sadece 47 aldı.

Gordon ayrıca 2016 smaç yarışmasında LaVine’ın ardından ikinci oldu ve tartışmasız en iyi smaççıydı ve asla rekabeti kazanamadı.

Zion Williams New Orleans Pelicans’ın en iyi smaçörlerinden biri olarak kabul edilir. İleriye dönük ikinci yıl henüz smaç yarışmasında yarışacak, ancak lise ve Duke Üniversitesi’nde inanılmaz atletizmi ve güçlü çarpışmalarıyla adını duyurdu.

2017 yılında Charlotte Gözlemcisi Williamson’ın tarihteki en büyük lise dunkeri olabileceğini iddia etti.

NBA tarihinin en iyi smaçları

NBA’in şimdiye kadarki en iyi smaçlarını tartışırken, Vince Carter her zaman listenin en üstüne yakındır.

Yakın zamanda emekli olan şutör gardiyan – inanılmaz smaçları sayesinde “Vinsanity”, “Air Canada” ve “Half Man, Half Amazing” lakapları – yarışma tarihindeki en unutulmaz performanslardan biriyle 2000 smaç yarışmasını kazandı.

Carter aynı zamanda şimdiye kadarki en iyi oyun içi smaçlardan biridir ve bir kez 2000 Olimpiyatları’nda Fransız Frederic Weis’i 7ft 2’de smaç yaptı.

Michael Jordan aynı zamanda oyunu oynayabilecek en iyi smaçlardan biridir. Ürdün 1987 ve 1988’de arka arkaya smaç yarışmalarını kazandı ve ticari markası serbest atış çizgisi smaç, Air Jordan markasının logosu oldu.

Dominique Wilkins 1985 ve 1990’da smaç yarışmasını kazandı ve yarışmada Ürdün ile iki epik düello yaptı.

Wilkins ayrıca yel değirmeni çarpışmalarıyla tanınan harika bir oyun içi smaçtı.

Julius’un Dr. J ‘Erving şimdiye kadarki en yenilikçi smaçlardan biri olarak biliniyor ve kazandığı ABA’nın 1976 smaç yarışmasında serbest atış çizgisinden ilk çıkan kişi oldu.

Dr. J’den önce smaç, büyük adamlar tarafından yapılıyordu ve bazıları tarafından gösteri amaçlı ve hatta sportmenlik dışı olarak değerlendiriliyordu. Erving, artık kanatlar ve muhafızlar arasında yaygın olan akrobatik smaçları popüler hale getirdi.

Şimdiye kadarki en iyi smaçlar arasında sayılması gereken diğer oyunculardan bazıları şunlardır: Lebron James, Dwight Howard, Shawn Kemp, Jason Richardson, Kobe Bryant ve Nate Robinson.

Share.

About Author

Leave A Reply