Üçüncü Test vuruşu korkunçtu

0

Tekrar canlı kriket yayınlamak harika

Sadece birkaç gün sürmesine rağmen, İngiltere’deki talkSPORT radyosundaki üçüncü Test maçında yorum ekibinin bir parçası olmaktan gerçekten keyif aldım.

Oyunun inceliklerine dalmayı seviyorum. Bunun hakkında konuşmayı ve düşünmeyi seviyorum ve kariyerim boyunca spin bowlinge karşı kendi yolculuğumdan dolayı Hindistan ile İngiltere arasındaki savaşları seviyorum.

Bu, üzerinde çok düşündüğüm özellikle büyüleyici bir Testti.

Saha böyle kötü vuruşları haklı çıkarmaz

Evet, Ahmedabad’daki yüzey, üçüncü Testte topun her zaman hakim olmasını sağladı. Ama sahanın oynanamaz olmasıyla ilgili bu kadar saçmalığım yok. Ben yapmıyorum.

Her iki takımın da vuruşu kesinlikle korkunçtu.

Bir vurucu olarak, düz teslimatlara karşı korunursunuz. Bu sizin 1 numaralı önceliğiniz olmalıdır. Sizi dış tarafta yenerse, sorun değil.

Oynayamayacağınız gerçekten iyi bir topa sahipseniz – Shane Warne’ın Mike Gatting ve Andrew Strauss’a yaptığı ünlü teslimatları ve hatta Moeen Ali’nin Virat Kohli’ye bu seride yaptığı gibi – o zaman budur.

Denizcilerle yüzleşirken de durum aynı. Dışarıdan dayak yiyebilirsin ve ara sıra oynanamayan birini çalabilirsin, ama seni içeriden dövmeye çalıştıklarında güdüklerinizi savunabilmelisiniz. Bu temeldir.

Bu yüzden 21 kalenin bu maçta iplikçilerden düz teslimatlara düştüğünü görmek çok hayal kırıklığı yarattı.

Gösterideki teknik ve beceri seviyeleri korkunçtu. Kohli ve Rohit Sharma’nın bunu kabul ettiğini duydum, ama henüz bir İngiliz oyuncunun söylediğini duymadım.

İngiltere oyuncuları ve taraftarları saha hakkında konuşabilirler, ancak İngiltere’de bu kadar çok çim alan sahalarda oynadım, vuruş yapmak neredeyse imkansız. Koşulları oynamak zorundasın.

Birkaç kez Ollie Pope dışında, tek bir vurucunun ayaklarını düzgün kullandığını görmedim.

2012’de Bombay’da neyin çılgın bir küçük kapı olduğuna dair denemelerimi ve sıkıntılarımı hatırlıyorum. Birkaç kez Pragyan Ojha’ya kapıdan inmek ve ona fazladan siper almak zorunda kaldım, ortada Harbhajan Singh’e vurmak zorunda kaldım. Sonunda üstüne çıktım ve 180 yapmaya başladım.

Atıcıyı şöyle düşündürmeye başlarsınız: ‘O geliyor mu? Değil mi? ‘ Savaşı kazanmaya başlıyorsunuz.

İngiltere, ilk gün daha iyi vuruş yapsaydı bu Test maçını kazanabilirdi, buna hiç şüphe yok. Bu seriye 2-1 liderlik etme şansı büyüktü.

Nispeten basit olan düz topları bloke etme becerisi bu kadar yokken, saha hakkında bu kadar çok tartışma duymak çok sinir bozucuydu.

İngiltere hala geri dönebilir

Parmakları genç İngiliz topa vurmak istemiyorum çünkü bu onlar için bir test turu. Hindistan’a bu büyüklükteki ilk seyahatleri ve bu bir öğrenme deneyimi.

Bu gençler kendilerini dövmemeli, gelecek hafta Hindistan’da bir Test maçı oynamak için başka bir fırsata sahip olmanın ne kadar havalı olduğunu hatırlamalılar.

Nagpur’da ilk kez sopaya gittiğim 2006’daki ilk yolculuğumu hatırlıyorum. Vaov! Kumble bowling yapıyordu, yarasanın etrafında adamlar vardı, kalabalık yukarı, sonra aşağı, sonra yukarı. Zordu.

Yine de genç bir oyuncu olarak yapmak isteyeceğiniz bir şey. Bu hayalini kurduğunuz bir şey.

Yani, aslında, bu gençler kendilerini dövmemeli, gelecek hafta Hindistan’da bir Test maçı oynamak için başka bir fırsata sahip olmanın ne kadar havalı olduğunu hatırlamalılar.

Daha iyisini yapabilir miyim? Önümüzdeki birkaç gün içinde ne üzerinde çalışabilirim? ‘ Hala ünlü bir dizi çekilişiyle uzaklaşmak için harika bir şansları var.

Bir sonraki adımın bir yol olduğunu görmüyorum, bu yüzden ilk vuruşta gerçekten iyi vuruş yapabilirlerse, işleri seviyelendirme şansları olur.

İngiltere’nin seçim politikasından hâlâ şaşkınım

Geçen hafta yazdıklarımı yeniden vurgulamakta fayda var.

Bu yenilginin hesabını vermek için ECB’nin seçim panelini tutmak istiyorum, çünkü tam güçlü takımlarını Hindistan’da Hindistan’a karşı oynamaya göndermemiş olmaları mutlak bir utanç.

Böyle bir dizi sizi bir oyuncu olarak tanımlayabilir ve kariyerinizi tanımlayabilir.

Deneyimden bahsediyorum, çünkü oraya gittik ve 2012’de kazandık ve insanlar hala bunun hakkında konuşuyor. O 180’i Mumbai’de almayı başardım ve ben oradayken insanlar hala bunu gündeme getiriyor.

Kariyerin tamamen bu fırsatları değerlendirmekle ilgili, bu yüzden İngiltere’nin bu dizi boyunca dönüyor olması son derece utanç verici.

Ravi Ashwin çok akıllı bir operatördür

medya

Ravi Ashwin için 400 Test maç kalesine ulaşan en hızlı ikinci atıcı olmak harika bir çaba.

Kendisine verilen koşullardan – hem evde hem de uzakta – en iyi şekilde nasıl yararlanacağını tam olarak bilen çok akıllı bir atıcı. Çok fazla çeşitliliğe ve buna uygun çok fazla kontrole sahip.

Her formatta harikaydı ve tankta tüm zamanların en iyi bowling oyuncularından biri olmak için çok daha fazlasına sahip olduğundan şüpheleniyorum.

Yol Güvenliği Dünya Serisini dört gözle bekliyoruz

Önümüzdeki hafta başlayacak Yol Güvenliği Dünya Serisi’nde Hindistan’a ve kaptan İngiltere’ye gitmek için sabırsızlanıyorum.

İngiltere tarafında bir takım eski takım arkadaşlarım var – Jonathan Trott, Matthew Hoggard, Monty Panesar ve diğerleri – bu yüzden onlarla tekrar sahaya çıkmak harika olacak.

Ayrıca bazı büyüklere karşı oynayacağız. Sachin Tendulkar, Brian Lara ve Brett Lee diğer takımlarda yer alıyor.

Elinizde yarasa ile geri dönmek ve bazı eski arkadaşları yakalamak eğlenceli olacak.

Betway’i ziyaret edin kriket bahisleri sayfa.

Share.

About Author

Leave A Reply